Fon Dolandırıcılığı ile Suçlanan Eski Banka Müdürü Seçil Erzan’ın Ses Kaydı Ortaya Çıktı

Ülke gündemine bomba gibi düşen eski banka müdürü Seçil Erzan’ın yaptığı ve aralarında eski futbolcular ve iş insanlarının olduğu fon dolandırıcılığında gazeteci İsmail Saymaz yeni bir detayı ortaya çıkardı.

Saymaz’ın ortaya çıkardığı ses kaydında Seçil Erzan ile iş insanı Bülent Çeviker arasında geçen diyalog ağızları açık bıraktı…

Aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Emre Çolak gibi futbolcular ve birçok iş insanının olduğu birçok kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan eski banka müdürü Seçil Erzan’ın iş insanı Bülent Çeviker ile olan ses kaydı ortaya çıktı.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın ortaya çıkardığı ses kaydında Erzan, “Fatih Hoca’nın fonu var” diyerek, iş insanı Bülent Çeviker ve İnci Çeviker’e 3 haftada yüzde 27 faiz önerdi.

Çeviker şüphelendi, bankayı aradı, “Fatih Terim Fonu var mı?” diye sordu. Görevli, 10 milyon dolara kişiye özel fon açıldığını ama isim paylaşamayacağını söyledi.

Erzan, “Bugün son gün” diyerek Çeviker’i kandırdı, 92 günlük kur korumalı mevduat hesabındaki 1 milyon 920 bin dolar mevduat tarihinden bir gün önce çekildi. Çeviker çifti hem KKM gelirini kaybetti hem 25 bin 290 dolar prim ödedi. Bir gün sonra 198 bin dolar daha verdiler. 25 günde 550 bin dolar faiz alacaklardı.

Ancak vade günü geldiğinde para yerine ‘müjde’ verildi. Vade süresi uzatıldı, 3 milyon alacakları 5 milyon oldu. Yeni vade süresi dolduktan sonra da parasını alamayan İnci Çeviker, dolandırıldıklarını anladı. Erzan’la buluştu, konuşmaları kayıt altına aldı. Seçil Erzan, banka görevlisi Ali Böğürgöz diye tanıttığı Ali Yörük’ü aradı.

İşte gazeteci İsmail Saymaz’ın ortaya çıkardığı ve Sözcü TV’de yayınlanan o ses kaydı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x